Śniadanie amerykańskie – lista zakupów

Śniadanie amerykańskie - lista zakupów

Jak wygląda amerykańskie śniadanie? Niezależnie od tego, czy lubisz jajka, tosty francuskie, naleśniki czy gofry, amerykańskie śniadanie na pewno będzie hitem. Jeśli planujesz przygotować duże śniadanie, oto kilka istotnych rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupów składników. A jeśli przygotowujesz pełne śniadanie dla gości, pamiętaj, aby zaopatrzyć się we wszystkie składniki!

Jajka

Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków dnia. Jajka to podstawa amerykańskiego śniadania. Stanowią one najlepszą przystawkę do wspaniałego dnia. Oprócz jajek, można również cieszyć się innymi pozycjami śniadaniowymi, takimi jak hash browns, naleśniki i kiełbaski. Wśród najczęstszych amerykańskich potraw śniadaniowych często łączone są w jakiś sposób jajka i ziemniaki. Te pozycje śniadaniowe są często gotowane na ruszcie lub dużej wspólnej płycie kuchennej.

Gofle

Jeśli masz ochotę na coś pysznego na śniadanie w podróży, to powinieneś rozważyć zrobienie kilku gofrów. W przeciwieństwie do naleśników, gofry dobrze trzymają się syropu. Są chrupiące na zewnątrz, a ich wnętrze jest delikatne. Aby przygotować gofry następnego dnia, po prostu przykryj płytę grzejną połową szklanki ciasta. Użyj dużej trzepaczki balonowej, aby wymieszać suche składniki. Następnie podgrzej gofrownicę do ustawienia czwartego.

Tosty francuskie

Przyrządzając tosty francuskie, będziesz potrzebować mleka i jajek, ale możesz dodać dodatkowy smak za pomocą cynamonu i ekstraktu waniliowego. Do bazy budyniowej będziesz potrzebować również jajek, a odpowiednie proporcje są ważne. Jeśli jajka są rozgotowane lub zbyt rzadkie, otrzymasz niedogotowane kromki o nieprzyjemnym smaku “jajecznicy”. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję, użyj 1/4 szklanki mleka na jedno jajko i staraj się używać żółtek, jeśli nie chcesz skończyć z jajecznicą. Pamiętaj też, aby wybierać pełnotłusty nabiał, kiedy tylko możesz, ponieważ ma więcej składników odżywczych i mniej tłuszczu.

Przeczytaj:  Przepis na ciasto na pierogi jak u babci - kilka prostych kroków

Pancakes

Tradycyjne amerykańskie śniadanie nie musi być skomplikowane, jeśli masz odpowiednie składniki. Możesz zrobić naleśniki dla swojej rodziny w domu lub zamówić na mieście, ale zawsze możesz zrobić je w domu, aby podać je swoim gościom. Niezależnie od tego, czy podajesz je na śniadanie, czy jako wieczorny przysmak, istnieje kilka opcji dodatków. Poniżej wymieniono elementy, których będziesz potrzebować, aby zrobić własne naleśniki.

Śniadanie kontynentalne

Śniadanie kontynentalne jest lżejszą wersją standardowego angielskiego śniadania, które zazwyczaj składa się z bekonu, kiełbasy, jaj i tostów. Jest ono na ogół niedrogie i robione masowo, więc można zaopatrzyć się w to jedzenie na tydzień lub dłużej. Nazwa “śniadanie kontynentalne” pochodzi z kontynentu europejskiego, gdzie śniadania były na ogół lekkie. Pod koniec XIX wieku, kiedy europejscy turyści zaczęli odwiedzać Amerykę, śniadanie to było często oferowane w hotelach i restauracjach.

Bagels

Niewiele jest potraw, które są tak podręcznikowo doskonałe jak bajgle. Skromny bajgiel jest jednym z najstarszych istniejących pokarmów. Jego początki sięgają XIV wieku, ale tak naprawdę stał się amerykańskim śniadaniem w XIX wieku. Chociaż nadal jest uważany za żydowskie śniadanie, bajgle stały się bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych. Ale co sprawia, że bajgle są dobre?

Podobne:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *