Ile kosztują meble kuchenne na zamówienie?

meble kuchenne wykonane przez stolarza na zamówienie

Nie da się ukryć, że kuchnia na wymiar to rozwiązanie, które ma właściwie same zalety – jest idealnie dopasowana do układu pomieszczenia, najbardziej funkcjonalna i niezwykle estetyczna. Jedynym problemem może się okazać… cena, która jest znacznie wyższa niż w przypadku gotowych kompletów z marketu meblowego. Ile kosztuje kuchenna zabudowa w 2022 roku i jak ją sfinansować?

Meble kuchenne do zabudowy – aktualne koszty

Koszt mebli do zabudowy jest zależny od kilku czynników. Najważniejszym będą stopień rozbudowania całego zestawu, a także rodzaj płyty, z którego będzie on wykonany. Obecnie za najtańsze uważane są meble z płyty laminowanej, których ceny zaczynają się od ok. 1000 zł za mb. Nieco droższym rozwiązaniem będą meble z płyty MDF. Tutaj cena może być wyższa o ok. 50% względem płyty laminowanej. Lakierowana zabudowa kuchenna na wymiar to przeciętny koszt 1800-2500 zł za mb. Najdroższe są oczywiście meble wykonane z litego drewna. Ich cenę trudno uśrednić, bowiem jest zależna od wyboru gatunku drewna, z którego wykonane byłyby meble.

Nie można zapomnieć również o tym, że koszt mebli kuchennych na wymiar to nie tylko same drewno lub płyta, ale też materiały wykończeniowe – okucia, uchwyty meblowe i akcesoria dodatkowe, które również mogą mieć ogromny wpływ na cenę całości.

Jak sfinansować zakup mebli do kuchni na zamówienie?

Przeprowadzając remont mieszkania lub domu, łatwo wpaść w pułapkę niedoszacowania kosztów. Bywa, że na etapie planowania remontu potrzebne materiały i komponenty są znacznie tańsze niż w momencie ich zakupu. Gdy przychodzi więc do wykończenia pomieszczeń i zakupu wyposażenia, może się okazać, że na koncie nie zostało już na tyle środków, by móc pozwolić sobie na rozwiązania z górnej półki. A przecież meble kuchenne to zakup na lata, nie warto więc decydować się na półśrodki, które nie satysfakcjonują domowników.

Przeczytaj:  Pasta z pstrąga z kaparami - idealna na kanapki

Pierwsze, co przychodzi do głowy w takiej sytuacji, to kredyt. Nie wszyscy mogą jednak uzyskać takowy, zwłaszcza wobec zaostrzających się kryteriów przyznawania przez banki produktów finansowych. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy osoba chcąca wziąć kredyt nie jest zatrudniona na umowę o pracę, a na umowę zlecenie. Czy kredyt na umowę zlecenie jest w ogóle możliwy? Owszem, ale nie wszystkie banki będą skłonne go udzielić, szczególnie teraz, gdy instytucje finansowe starają się minimalizować ryzyko związane z udzielanym finansowaniem. Alternatywą dla kredytu może być chwilówka na dowód w Saverium.

Jakie zalety ma tego rodzaju pożyczka? Przede wszystkim jest udzielana błyskawicznie i przy zachowaniu minimum formalności. Co więcej, nie wymaga wizyty w banku lub innej, pokrewnej instytucji – wniosek o nią można złożyć online, wchodząc na  i tam dopełniając wszelkich niezbędnych formalności. W wielu przypadkach udaje się uzyskać pozytywną decyzję, a także wypłatę gotówki tego samego dnia, w którym złożony został wniosek. Współpraca z firmą jest bardzo przejrzysta – na stronie dostępny jest kalkulator, w którym można sprawdzić, jak kształtować się będzie rata w zależności od wybranej kwoty pożyczki i okresu spłaty. To świetna opcja, gdy pieniądze na zakup mebli kuchennych są potrzebne natychmiast – umożliwia szybką realizację planów bez dodatkowych opóźnień.

Podobne:
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *